Komisia rozhodcov

Späť na detail komisie

Rozhodnutie č. SFZ-KR-2014/2015-0018

Odpoveď na sťažnosť

Vec : Stanovisko KR SFZ k sťažnosti. Komisia rozhodcov SFZ dňa 17.5.2015 prerokovala sťažnosť Vášho klubu voči výkonu rozhodcu Júliusa Straku a asistenta rozhodcu číslo 1 Radomíra Sluka v stretnutí 28. kola FL ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina. Po vzhliadnutí oficiálneho videozáznamu Komisia rozhodcov SFZ zaujala nasledujúce stanovisko: (1.polčas,5. minúta, čas záznamu 03:43) Rozhodca na pokyn asistenta rozhodcu číslo 1 nesprávne nariadil PK v prospech hostí za domnelú zakázanú hru rukou obrancu domácich. Brániaci hráč sa priestupku voči pravidlám futbalu v tejto situácii nedopustil, rozhodca mal preto nariadiť kop z rohu v prospech hostí. Na základe videozáznamu KR SFZ konštatuje, že sa kompetentný asistent rozhodcu číslo 1 Radomír Sluk dopustil závažnej chyby vo Váš neprospech a ovplyvnil výsledok stretnutia. Vo svojej Správe to uviedol aj Pozorovateľ rozhodcov. Vaša sťažnosť je opodstatnená, preto KR SFZ vyvodila dôsledky voči asistentovi rozhodcu v zmysle svojich interných zásad. Marián Ružbarský, predseda KR SFZ Ľubomír Udvardy, vedúci Súťažného úseku KR SFZ

Rozhodnutie:SFZ-KR-2014/2015-0018
Dátum zaevidovania:07.05.2015 14:03
Stav:Vyriešené